Nejvíce vyhledávanou variantou je hypotéka. Hypotéku můžete využít buď na pořízení nemovitosti či také na rekonstrukci svého bydlení. Trh nabízí mnoho hypotečních produktů, ale každý ten produkt se může lišit svými měřítky. Dobu splatnosti si můžete zvolit, jak dlouhou chcete a podle toho se i vyvíjí částka, kterou budete splácet. Dále každá hypotéka má různé úroky. Pokud budete mít vyšší hodnotu zástavy, než je cena nemovitosti, můžete mít nižší úrok. Velkou roli hraje fixace, zde se jedná o počet let, kdy se vám úroková sazba nemění. Jenomže v současné době je to tak, že čím delší fixace, tím je větší úrok.
Jestliže si chcete pořídit hypotéku, tak si nejdříve vyzkoušejte splátky nanečisto, kde si totiž vyzkoušíte, jestli opravdu zvládnete hypotéku splácet. Výhodou je, že si takto uděláte finanční rezervu a ty se vám budou třebas kdykoliv hodit na splátku hypotéky. Hypotéka má totiž i své mínusy, budete třebas muset se i uskromnit, už si nebudete moct nakupovat tolik věcí, jak jste byli zvyklí, či budete muset omezit dovolené.
Než si začnete hypotéku pořizovat, zkuste nejdříve si zvýšit příjmy do domácnosti. Může se jednat o více práce ve svém zaměstnání či přemýšlení o druhém zaměstnání. Jestliže nepotřebujete v nemovitosti okamžitě bydlet, můžete ze začátku přemýšlet o pronájmu, nájemníci vám aspoň pomůžou splácet vaši hypotéku. Výhodou právě je, že výše nájemného může buď se přiblížit k výše hypotéky, či jí také překročit a tím se vám celá splatí. Jak stanovit cenu nájemného vám určí velikost nemovitosti, v jaké lokalitě se nachází a jaké ceny se teď na trhu pohybují. Podívat se můžete na internet nebo se poradit s realitním makléřem.
Jestliže si nebudete jistý s výběrem té nejlepší hypotéky, či jaké parametry nastavit, obraťte se na finančního poradce, ten vám nejlépe poradí s výběrem.